Bölgesel Fazlalıkları Eriten Egzersizler

Fazla kiloların en can sıkıcı versiyonu belli bölgelerde toplanan fazla kilolardır. Bu nedenle kilonuzdan memnun olsanız bile bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmak için yapmanız gerekenleri kestiremezsiniz. Diyet yapmak  bölgesel kilolarınızı eritmede size fazla bir yarar sağlamayacaktır. Bu nedenle size bir kaç pratik öneride bulunacağız.Bölgesel Fazlalıkları Eriten Egzersizler

Öncelikle kadınları ve erkekleri oldukça rahatsız eden bel çevresi için size güzel bir önerimiz olacak. Bel çevresinde ki yağlar, gün içerisinde belimizdeki kasları çok çalıştırmadığımız için kolaylıkla erimezler. Bu nedenle bu bölgeyi çalıştırmalıyız. Orta uzunlukta bir sopayı boynuzun arkasından geçirin ve dik bir şekilde ayakta durun. Elleriniz bu sopanın iki yanından sarka bilir ya da gücünüzü vermemek şarkıyla tutabilirsiniz. Bu şekilde bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve her iki yana dönebileceğiniz en son noktaya kadar dönün ve döndüğünüz yerde 2 sn kadar bekleyin.  Bu hareketi yaparken belinizden aşağı kısmın dönmemesine özen gösterin, yoksa bu hareketi boşa yapmış olursunuz.

Bunun yanında bel çevrenizi inceltmek için uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem de hulahop çevirmek olabilir. Bu sayede hem eğlenirsiniz hem de özellikle bel çevrenizde büyük bir incelme yakalarsınız. Hulahopların  bu amaçla kullanılması oldukça olumlu sonuç vermektedir, bunun yanında da bu amaçla kullanılmak üzere üretilmiş hulahoplar bulunmaktadır. Bu aletleri çevirerek hem bel çevrenize masaj yaparsınız hem de bel çevrenizi eğlenerek inceltirsiniz.

Bu egzersizleri yapmadan önce muhakkak ısınma hareketleri yapmalı ve yarım saat boyunca vücudunuzu çalıştıracak hareketler yapmalısınız. Yürüme, koşma gibi.. Bu yarım saatlik süreç sonunda artık vücudunuz yağ yakmaya hazır hale gelir ve böylelikle bu çalışmalarınızdan verim alırsınız. Gün içerisinde de 3 litreye yakın su içmeye özen göstermeniz halinde bölgesel kilolardan kurtulabilirsiniz.