El Bakımı İçin Basit Öneriler

El Bakimi Icin Basit OnerilerBakımlı eller, bakımlı birinin en çok dikkat ve özen göstermesi gerektiği şeydir. El bakımı çoğumuz tarafından özen gösterilmeyen bir bakımdır, ancak el güzelliği çoğu insanın dikkat ettiği ilk unsurdur. Bu nedenle, bu yazımızda  el bakımının inceliklerinden, püf noktalarından ve ellerinizi nasıl koruyabileceğinizden bahsetmek istedik. Siz de tavsiyelerimize uyarak, ellerinizin daha sağlıklı ve  daha diri görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ellerinizin yumuşak olmasını istiyorsanız onlara düzenli şekilde bakım yapmalı, özen göstermelisiniz. Nemli ve bakımlı eller için en az haftada bir defa ellerinize kalın bir tabaka halinde vazelin sürerek pamuklu bir eldiven giyip bu şekilde uyumak oldukça faydalıdır. Çünkü gece boyunca elleriniz beslenecek ve elleriniz daha yumuşak , daha sağlıklı olacaktır. Yüz maskelerinin fazlalıklarını ellere uygulamak da oldukça yararlıdır. Hem böylelikle zamandan, hem de ayrıca malzemeden kurtulmuş olursunuz. Özellikle kil ellerin bakımında çok güzel sonuçlar verir.

Avuç içleri vücudun en kuru kısımlarındandır, çünkü burada cildi korumak için ortaya çıkarılan sebum ismi verilen yağlı maddeyi çıkarabilecek bir ter bezi mekanizması bulunmamaktadır. Bu nedenle avuç içlerini nemlendirmeniz gerekir. Üstelik yaşlanma belirtisi olarak ellerdeki kırışıklıklar giderilmesi oldukça zordur, bu nedenle erkenden önlem almak en iyisi olacaktır. Yüzde ortaya çıkan yaşlılık belirtileri çeşitli operasyonlarla saklansa dahi, ellerdeki kırışıklıklara hiç bir müdahale yapılamamaktadır.

Ellere bakım yaparak yaşlanmasını engellemek ise oldukça kolaydır. Bu nedenle yaşlılığa karşı önlem alırken, yapabileceğiniz en basit şey el bakımına dikkat etmektir. Temizlik yaparken ellerinizi koruma altına almayı unutmayın. Günlük yaptığımız ev işlerinde kullanılan detarjanlar, temizlik maddeleri elleri yıpratır ve çeşitli deri sıkıntıları ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle temizlik yaparken, kimyasallara temas ederken yapmanız gereken eldiven takarak ellerinizi korumak, uzun süre suyun içinde duran ellerimize muhakak nemlendirici sürmek alacağınız önlemlerdendir.