Güzel olmak Tesadüf Değildir

güzellik sırrı

Her insan kendini güzel hissetmeyebilir, Güzellik kavramı göreceli olduğu için biraz karmaşık duygular yaşamak doğaldır. Kimine göre çok güzel olan bir bayan, bir başka kişiye göre hiç çekici gelmeyebilir. Göz yapısı, Burun yapısı, yüz hatları gibi bir çok faktör güzellik kavramı içerisin de yer alır. Bu kavramların hepsi doğal yapılar olduğu için Allah vergisi olarak adlandırılır. Fakat verileni geliştirmek ve güzelleştirmek biz insanların görevidir.

Hiç bakım yapılmayan bir cilt ile sürekli ve düzenli olarak beslenen bir cilt arasında Everest dağı kadar fark vardır elbet. Her kavramda olduğu gibi cilt bakımında da emek farkı vardır. Siz ne kadar düzgün ve düzenli bir şekilde emek vererek cildinize bakarsanız görüntünüz de buna eş oranlı daha güzelleşecektir.

Düzenli olarak cildin temizlenmesi ve besleyici bakımlar yaparak yüz hatlarınızda ki doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Yüzünüzde ki sivilce, akne ve siyah nokta gibi yağ bezelerin den dolayı güzelliğinizin örtüldüğünü düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bir yüz maskesi ile kısa süre içerisinde bu örtüyü kaldırmanıza yardımcı olabiliriz.

Öncelikle bir kaba Taze Soğan suyu, Zambak yağı, yumurta sarısı ve bal katılır. Tüm malzemelerin eklenmesinden sonra lapa haline gelene kadar  yoğrulur. Elde ettiğiniz bu lapa’yı gece yatmadan önce yüze maske yaparak sürülür. Bu oluşturduğunuz maske içerisinde gözenekleri temizleyici ve besleyici tüm minerallerin bulunması sebebi ile kısa süre içerisinde güzel olmanın keyfini çıkarabileceksiniz. Tüm yorumlarınız bizim için önemli olduğu için, tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.