Kilo aldırmayan 3 tatlı tarifi

Çeşitli şekillerde düşük kalorili tatlılar hazırlamak mümkündür. Örneğin elmanın soyulan kabuğunun üzerine bir parça tarçın konularak fırında 2-3 dakika pişirilir. Daha sonra sıcakken üzerine bir top diyet dondurma konulur ve ortalama 65-70 kalorilik bir tatlı elde edilmiş olur. Bu da kişiye kilo aldırmaz.

Yağ oranı düşük bir sütün içine kuru vişne, kuru kayısı, kuru erik, kuru böğürtlen, kuru yaban mersini gibi meyveler konulur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmış olan pişebilen yapay tatlandırıcılardan da bir miktar ilave edilir. Bunlar pişirilip pirinç unuyla da katılaştırılarak çok güzel bir tatlı yapılabilir. Bu tatlı, içine konulan kuru meyve miktarına ve yenilen porsiyona bağlı olarak 64 ila 110 kalori içerir.

Bir diğer tatlı ise, etimek gibi düşük kalorili ekmek dilimlerinin arasına, yağ oranı düşük bir sütten yapılan muhallebi konulabilir. Üzerine de bir parça hindistancevizi serpiştirilerek tüketilebilir.

Bunun gibi birçok düşük kalorili tatlı üretilebilir. Burada önemli olan tatlının niçin yendiğidir. İnsanlar, canları tatlı yemek istediği zaman, yiyecekleri tatlı ne kadar zararlı olursa olsun, öncesinde bir büyük bardak soğuk su içtiklerinde tatlı isteklerinin önemli oranda azaltacaklardır.