Kilo Verme ve Form Koruma

Fazla kilolarla ilgili çoğumuzun problemi olduğu gibi fazla kilolarından kurtulmuş kişilerinde formlarını koruma endişesi vardır. Kilo verme ve form koruma olarak size yardımcı olabilecek bir kaç tavsiyemizin yer aldığı yazımızda, sizlere daha fit bir görünüme sahip olmanın yollarından bahsederken, verdiğiniz kiloları geri almama yöntemi üzerinde duracağız.Kilo Verme ve Form Koruma

Kilo vermek isteyen kişilerin öncelikli olarak yapması gereken şey, kilo vereceğine inanmaktır. İnanmadan başarmak malesef olanaklı bir durum değildir. Öncelikli olarak kilo verebileceğinize, fazla kilolarınızı yenebileceğinize inanmalı ve bu yolda kararlı olmalısınız. Karşılaşabileceğiniz tüm durumlarda bu düşüncenize sarılmalı ve programınızı kesinlikle bozmamalısınız. Program demişken kendinize bir program yapmanızda bir diğer önemli koşul. Size kilo aldıran şeylerin bir listesini yapın ve bunları azalttığınız ve zamanla da tekrarlamayacağınız bir sistemi program haline getirin. Bilgisayar başında geçirdiğiniz 4 saati 2 saate düşürüp gün içerisinde yarım saatlik bir yürüyüş yapmak daha sonra bu yürüyüşün süresini arttırıp bilgisayar süresini kısmak gibi bir örnekle bu durumu açıklayabiliriz. Bol su tüketmeli ve yağlı yiyeceklerden abur cuburlardan kaçınmalısınız. İlk etapta sıkı diyetler yapmak yerine günlük düzeninizi çok bozmadan yavaşça değiştirmek hem sizin psikolojiniz açısından hem de metabolizmanızın şok yaşamaması açısından oldukça yararlı olacaktır.

Kilo verdikten sonra formunuzu korumak için yapacağınız şeyler ise oldukça basit. Gün içerisinde fazlaya kaçtığınızda, ya da fazlaya kaçtığınızı düşündüğünüzde yapmanız gereken bir sonraki öğünde oldukça hafif ve sadece midenizi yatıştıracak kadar yemek yemek olmalı. Ya da o güne özel bir spor programı yaparak aldığınız fazla kalorilerden kurtulabilirsiniz. Form korumak için yapacağınız başka bir şey de bitkisel çaylar olabilir. Bitkisel çaylar ile hem kendinizi daha zinde hissedersiniz hem de bu sayede gün içerisinde diyet sonrası yapacağınız fazla tüketimlerden alacağınız kalorileri daha hızlı yakarsınız. Bunun yanında diyet programınızdan kalma alışkanlıklarınıza devam etmeniz sizin için en etkili yöntem olacaktır. Bir yaşam tarzı belirlemek ve bunun dışına çıkmamak form korumanın en önemli yöntemidir. Yağlı yiyecekler tüketmeme alışmışken yeniden yağlı yiyecekler tüketmeye başlamak verdiğiniz kiloları geri almanıza neden olabilir.