Sağlıklı kalmak için Öneriler

sağlıklı kalmaSizler için hazırladığımız bu yazı ile sağlıklı kalmak için yapabileceğiniz püf noktaları öğreneceksiniz. Hiç bilmediğiniz ve aklınıza gelmeyecek besinlerin, gıdaların, hareketlerin sağlığınız açısından büyük olumlu yönleri bulunmaktadır. Kısaca listelendirecek olursak ;

1-      Sarımsak Tüketimine Önem gösterin ; Enfeksiyonlara karşı vücut direncini yükseltiyor ve hastalık sebebi olabilecek kimyasalların yüzde 48’ini azaltıyor.

2-      Kepekli Ürünler Tüketin ; Kepekli ürünlerin kanser riskini azalttığı bilim araştırmaları tarafından bulunmuştur. Kepekli ekmek, makarna gibi ürünleri tüketerek kanser riskini %40 azaltabilirsiniz.

3-      Sebze ve Meyveyi ihmal etmeyin ; Sebze ve meyveler tüketerek vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitamini almayı ihmal etmeyin. Özellikle ; domates, şalgam, turp, brokoli, kırmızı üzüm gibi meyve ve sebzeler şeker hastalığı, kanser ve kalp krizine iyi geliyor.

4-      Balık Tüketin ; Bir çok kişinin zahmetli yeme şekli ve pişmesi sebebi ile balık tüketmeyi aksattığını biliyoruz. Balık bir omega kaynağı olup bağışıklık sisteminizi güçlendiren en etkili besindir.

5-      Şok diyetler Faydasızdır ; Haftada üç kilo verin, sloganı ile inandırılmaya ve yutturulmaya çalışan zayıflama programlarından uzak durun. Zayıflamak için belli bir program seçin.

6-      Düzenli Cinsel Yaşantı Bağışıklık güçlendirir ; Uzmanlara göre haftada iki ile üç kez cinsel ilişkide bulunmak bağışıklık sistemini güçlendiren IgA kimyasalın daha fazla üretimine sebep oluyormuş. Bu sebeple Düzenli bir cinsel hayatınız olmasına dikkat edin.

7-      Uykusuz kalmayın ; Uyku bağışıklık sisteminizin iyi çalışmasına ve gelişmesine yardımcı oluyor. Yetersiz uyku halinde kişide konsantrasyon eksikliğine ve hafıza kaybına neden olabiliyor. Ayrıca zayıflama konusunda da uykunun büyük etkisi vardır. Sıfır beden olmak için uyku düzeninizi kontrol altına alın.