Sıfır Beden Olmak İçin Ne Yapılmalı

Sıfır beden nasıl olunurİlk olarak zayıflayabileceğinize inanmak gerekir.Psikolojik olarak kendinizi bu duruma hazır hissetmeniz gerekir.Çünkü buna inanmayın bir kişi zaten yapmış olduğuna inanmasıyla birlikte sıfır bedene ulaşması mümkün.

Daha sonrasında kendinizi zorlamadan yapabildiğiniz kadarını yapıp spora başlayınız Hergün yürüyüş yapınız.fakat kendinizi yormayınız gidebildiğiniz kadar devam edin hergün 5 dakika artırıp devam edersiniz hem yorulmaz hem sağlıklı yürüyüş yapmış olursunuz Burada yapmış olduğunuz şey yediğiniz besinlerin içerisinde bulunan yağ oranlarını yeniden eriterek vücuttan almaktır.Vücudunuzda biriken yağ oranları yeniden atmak için bol bir şekilde spor yapmanız gereklidir. Çünkü enerji harcamanız vücudunuzda bulunan yağ oranlarının iyice azalmasına neden olacaktır.

-Sağlıklı zayıflama diyetleri bu ilkeyi göz önünde bulunduran diyetlerdir ve  doktor kontrolü , diyetisyen gözetimi altında uygulanmalıdır.Zayıflama diyetleri tamamen kişiye özgüdür.ve bireyin yaşı beden yapısı boy uzunluğu cinsiyeti mesleği mevcut hastalıkları beslenme alışkınlıkları gibi faktörler göz önünde bulundurarak hazırlanmalıdır.

Öğün atlamamaya ve düzenli aralıklarla günde 3 ana, 3 ara öğün tüketmeye özen gösterilmelidir.Zayıflama diyetlerinin uygulanması esnasında sıklıkla ortaya çıkan kabızlık probleminin önlenmesi açısından lif içeriği yüksek besinlerin tüketimi arttırılmalıdır. Tokluk hissini uyandıran sinyallerin beyine ulaştırılması nedeniyle hızlı yemek tüketiminden kaçınılmalı, besinler iyice çiğnenmemelidir.

Yemek yerken başka bi işle meşgul olmak farkında olmadan fazla besin tüketimine neden olabilir.Bu yüzden yemek yemek başlı başına bir olay olarak algılanmalı ve yemek yerken başka bir işle asla meşgul olunmamalıdır.Vücutta oluşan zararlı maddelerin giderilmesi için günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekir.