Zayıflama Yöntemleri – Bölgesel Zayıflama

Herkesin fiziğinde şikayetçi olduğu bir sıkıntısı vardır muhakkak. Ancak bir çoğumuz fazla kilolarımızdan yakınırız. Fazla kiloların insanları en çok rahatsız eden özelliklerinden biri de bölgesel olarak toparlanması ve bu bölgesel kilodan bir türlü kurtulamamak. Ancak bizim size bu bölgesel kilolardan kurtulmanız için size bir kaç tavsiyemiz olacak. Eğer bunları uygularsanız eminiz ki istediğiniz görüntüye kavuşmanız mümkün!bölgesel zayıflama

Öncelikli olarak kilo verebilmek için kilo vermeye inanmış olmak gerekiyor. Kilo verme başarısının büyük bir kısmı sizin psikolojinizin ne kadar sağlam olduğuyla alakalıdır. Bazen çok hızlı ilerleme kayderken bazen durulmalar ve bazen gerilemeler görseniz dahi tam bir inançla hedefinize ulaşana kadar kafanızdaki plana sadık kalmanız çok önemli!  Siz inandıktan sonra başaramayacağınız hiçbir şey yok bunu asla unutmayın!

Bölgesel zayıflama için, yapmanız gereken şey bolca egzersiz ve hafif bir diyet. Evet sadece bu
kadar. Diyet olarak nitelendirdiğimiz şey; yağlı yiyeceklerden kaçınmak, yemeklerden en az yarım saat önce 2 bardak su içmek, gün içerisinde bolca su tüketmek ve geç saatlerde abur cubur yememek. Eğer  beslenme programınızı bu şekilde düzenlerseniz yağ alımınızın önüne geçip yağ yakımınızı hızlandırırsınız. Bol bol meyve ve sebze tüketmeniz hem size gün içinde enerji verecek hem de kilo vermenizi hızlandıracaktır.


Egzersizlere gelince. Öncelikli olarak tüm vücudunuzu çalıştırmadan, bölgesel hareketler yaparak bölgesel yağlanmalardan kurtulmanız ne yazık ki çok zor. Ancak akşamları yapacağınız hafif tempolu bir yürüyüşün ardından fazlalığınızın olduğu bölgeyi çalıştıracak hareketler yapmalısınız. Bu yürüyüş en az 30 dk olmalı. Çünkü vücudumuz en az 30 dakikalık sabit bir enerji harcamasından sonra yağları yakmaya başlar, vücudunuz yağları yakmaya hazır hale geldiğinde fazlalığınızın olduğu bölgeyi çalıştırmalısınız! Bunu düzenli olarak bir kaç ay yaptığınızda sonuçlarına inanamayacaksınız!