Diyet Yapmadan Kilo Vermeniz Elbette Mümkün!

Fazla kilolarından şikayetçi olan birçok kişinin yaşadığı ortak sorunlardan biride bu fazla kilolardan kurtulmak isterken diyetten uzak durmaları olmuştur. Özellikle diyetin başında oldukça zorlanan kişiler diyet yapmayı adeta bir işkence olarak görmüşlerdir. Bunun nedeni ise diyet yaparken uzun süre yemek yiyemeyeceğinden aç kalma hissinin oluşmasıdır. Ancak sanılanın aksine diyet yapmak aç kalmanıza neden olmamaktadır.

Diyet yapmanın amacı sağlıklı, kalorisi düşük besinleri daha düzenli tüketmenizden ibarettir. Bu nedenle diyet yapmak sanıldığı kadar gözünüzde büyüyecek bir durum değildir. Ancak diyet yapmak sizi bu kadar huzursuz ederken fazla kilolarınızdan kurtulmak gibi sıkıntınız varsa o halde diyet yapmadan bazı kurallara dikkat ederek de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

İşte diyet yapmadan kilo vermenin basit ve kolay kuralları:

– En önemli kural mutlaka gün içerisinde bolca hareket etmeye dikkat ediniz. Çünkü gün içerisinde harcadığınız enerji tükettiğiniz besinlerden aldığınız kalorinin yağa dönüşmeden yakılmasına yardımcı olmaktadır.

– Mutlaka ama mutlaka ekmek tüketim miktarınıza dikkat edin. Her öğünde bir dilimden fazla ekmek tüketmeyin ve ekmek çeşidini beyaz ekmeğe nazaran daha az kaloriye sahip olmasından ötürü kepekli, çavdar ya da diğer ekmek çeşitlerinden yana kullanın.

– Gün içerisinde metabolizmanızı hızlandırmak için mutlaka sıvı ağırlıklı beslenmeye gayret edin. En önemlisi hem kalorisiz olması, hem sağlıklı olması hem de vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olduğu için mutlaka gün içerisinde en az 2 litre su içemeye çalışın.

– Özellikle ödem atıcı özelliği bulunan mate, sinameki, beyaz çay, yeşil çay gibi bitki çaylarından birini gün içerisinde mutlaka 1 fincan içiniz.

– Yağ, tuz ve şeker tüketimine dikkat ediniz. Kilo almamız üzerinde büyük etkiye sahip olan bu üçlü azaltılması ya da tamamen bırakılması durumunda gözle görülür kilo kaybına neden olacaktır.

– Hamur işi ve tatlılardan uzak durun.

– Mutlaka spor yapın.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, kilo vermek, kilo verme yöntemleri, diyet, diyet yapmadan nasıl kilo verilir, diyet yapmadan kilo verme yöntemleri, kilo verme yolları, nasıl kilo verebilirim, kilo vermenin yolları, spor yapmak, ekmek kilo aldırır mı