Diyette Bu Atıştırmalıklara Yer Verin!

Diyettesiniz ve bazen açlık krizleriniz tutuyor olabilir. Çünkü hepimiz insanız ve diyette de olsak, normal de beslensek bazen şekerimizin düşmesi, stresli ortamlar, üzüntülü durumlar ile bir şeyler yeme ihtiyacı hissedebiliriz. Bazen masum bir kaçamak olan atıştırmalıklar, bazen de kalorinin yükselmesi ile birlikte kâbusa dönüşebiliyor.  Bunu gerçekten de ruh durumumuza göre ayarlamak çok zor olabiliyor.

Bu soruna çözüm getirmek amacıyla sağlıklı atıştırmalıkları göz önünde bulundurmak ve canınız bir şey istediğinde onları tüketerek diyetinizi sıkıntıya sokmamak size iyi gelecektir. Peki nedir o sağlıklı atıştırmalıklar;

Patlamış mısır:

Çok az yağ ve tuz ile hazırlanan patlamış mısır tam bir diyet dostudur. Canınız bir şey atıştırmak istediğinde 3 avuç patlamış mısır yemeniz yeterli olacaktır.

popcorn

Karides:

Sekiz adet karides ve yanında 4 kaşık sos ideal bir atıştırmalıktır.

karides

Bitter çikolata:

Açlık kriziniz geldiğinde canınız çikolata istediğinde 3 kare bitter çikolata tüketebilirsiniz.

dark-chocolate

Kraker:

Tam tahıllı olanını tercih edebileceğiniz altı adet kraker açlığınızı bastıracak.

kraker_56919 (1)

Domates çorbası:

1 kase domates çorbası diyette olanlar için harika bir seçim.

domates corbasi

 

Yoğurt:

Sağlıklı bir atıştırmalık olan yoğurt, aynı zamanda karın bölgesi yağlarını da eritiyor.

Cacik-1

Sizde diyet sırasında açlık krizlerinizin diyet bozmaya dönüşmemesi adına bu atıştırmalıkları yanınızda bulundurabilir ve onları gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyette atıştırmalıklar, patlamış mısır kilo aldırır mı?, bitter çikolatanın yaraları, yoğurt diyeti, yoğurdun yararları, yoğurt zayıflatıyor mu, elma sirkesi diyeti, elma diyeti, diyette kraker, diyette patlamış mısır, salata sosları şişmanlatır mı, diyet salata tarifleri, makarnalı salata tarifi