Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Hangi vücut tipinde olduğunuzu biliyor musunuz? Armut mu? Yoksa elma mı? Ya da bir kum saati… İşte bu yazımızda vücut tipinizi belirleyerek; doğru giyinme sırlarını sizlerle paylaşıyoruz…

armutArmut Vücut Tipi: Dar omuzlar, geniş kalçalar armut vücut tipinin belirleyici özelliklerindendir. Bel ve basen bölgesi oldukça geniştir. Siz de üst bölgeniz ince olmasına rağmen bel ve basen bölgeniz genişse armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipi Türk kadınlarının %65’inin sahip olduğu bir vücut şeklidir. Paris Hilton, Rihanna ve Beyonce bu vücut tipine sahip ünlülerdendir.

Nasıl Giyinmeli?: Kalça bölgeniz geniş olduğu için, giyiminizde bu bölgeye dikkat çekmenize gerek yok. Bu nedenle dikkatleri üst bölgenize yöneltebileceğiniz kıyafetler tercih etmelisiniz. Vücudu saran badiler, gömlekler adeta sizin için yaratılmış. A şeklindeki elbiseler ve geniş paça pantolonlar da yine tercih edeceğiniz kıyafetler arasında… Aksesuar seçenekleriniz de oldukça geniş. Dilediğiniz kolyeleri kıyafetinizle kombinleyebilir, harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

elmaElma Vücut Tipi: Büyük bir karın, geniş göğüsler ve kalçalar elma vücut tipinin en belirleyici özelliklerindendir. Bu vücut tipinde kilolar genellikle karın bölgesinde yoğunlaşır. Bu vücut tipi de en sık rastlanan vücut tipleri arasında yer alır. Drew Barrymore ve Cathrine Zeta Jones  bu vücut tipine sahip ünlülerdir.

Nasıl Giyinmeli?: Bu vücut tipinde karın, göğüs ve kalça bölgesi geniş olduğu için; kollar, boyun ve yüz ön plana çıkarılmalıdır.Doğru giyinirse bu vücut tipleri de still sahibi olarak modaya uygun, şık bir görünüm elde edebilirler. Sizin en için en ideal giyim V yakalardır. V yaka bluzlar, elbiseler sizi çok şık bir görünüme ulaştırır. Düz gömlekler, boyuna çizgili bluzlar, Kalın askılı üst gruplar ve tunikler de yine bu vücut tipinde şık olmak için tercih edilmesi gereken modellerdendir.

kum saatiKum Saati Vücut Tipi: Bayanlar için en ideal vücut tipidir. Kum saati vücut tipinin göğüs ve kalça bölgesi geniş, bel bölgesi incedir. 90-60-90 vücut ölçüleri bu vücut tipinin ölçüleridir. Bu vücut tipindeki kadınlar genel olarak ince ve güzel bacaklara sahiptir. Bu nedenle en şanslı vücut tipine sahipler diyebiliriz. Marilyn Monroe, Mariah Carey ve Kate Winslet bu vücut tipine sahip ünlülerdir.

Nasıl Giyinmeli?: Bu vücut tipi kıvrımlı bir vücut tipi olduğu için kıvrımlarınızı bol kıyafetlerle gizlemeyin. Bunun yerine bedene oturan kıyafetler tam size göre… Bele oturan ya da bel kısmına göre incelen kıyafetler tercih etmelisiniz. Düşük belli ve kalçaya tam oturan kıyafetler de sizi oldukça şık bir görünüme ulaştıracaktır. Bedeni saran elbiseler, dar paça pantolonlar ve V yaka bluzlar vücut şeklinizde bütünleşerek kendi modanızı yaratıp, muhteşem bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.