Havuç zayıflatır mı?

Hem yazın hem de kışın yemeklerimizin ve özellikle salatalarımızın olmazsa olmaz sebzelerinden biride havuç olmuştur. Kendine özel şekli ve kendine özel doğal rengi ile severek tükettiğimiz havuç aynı zaman da oldukça sağlıklı olan sebzelerin arasında yer almayı başarmıştır. Özellikle salatalarda çok sık tükettiğimiz ve neredeyse her gün yediğimiz havuç bu nedenle kişilerde aynı soruların oluşmasına neden olmuştur. Bu sorulardan biride havucun kilo alma ya da kilo verme üzerindeki etkisi olmuştur.

İçerisinde bol miktarda A ve C vitaminlerini bulunduran havuç, aynı zaman da K vitamini açısından da zengin bir sebzedir. Özellikle tavşanların sık yemesi ile çocukların aklında yer edinen havuç bu nedenle çocuklarında severek tükettiği bir sebzedir. Bunun dışında A vitamini açısından zengin olmasıyla bilinen havuç, özellikle göz sağlığı açısından uzmanlar tarafından sıkça tüketilmesi gerektiği söylenen sağlıklı bir sebze olmuştur.

Bunun dışında oldukça düşük bir kaloriye sahip olan yaklaşık orta büyüklükteki bir havuç yaklaşık 25 kaloridir. Bu nedenle sıkça havuç tüketmeniz kilo almanızın aksine kilo vermenizde size yardımcı olacak bir sebzedir. Diyet listelerinde sık sık havuç ile karşılaşmamızın nedeni de budur. Son zamanlarda sadece çiğ olarak tüketilmeyen havuç aynı zamanda çorba, içecek olarak tüketilerek aperatif yemekler içerisinde de sık sık tüketilen bir sebze olmuştur.

Aynı zaman da birçok hastalığa karşı kalkan görevi üstelendiği uzmanlar tarafından söylenen havucun, aynı zaman da anne karnında olan bebeğin gelişimine de oldukça faydası olduğu söylenmiştir. Bu nedenle diyetlerinizde sık sık havuç tüketebilir ve hatta ara öğünlerinizde havuç suyu içerek uzun süre tok kalmanın sırrını keşfedebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

havuç, havucun faydaları, havucun özellikleri, havuç kilo aldırır mı, havuç kilo yapar mı, havuç zayıflatır mı, havuç kilo aldırır mı, havuç suyu, havuç suyu nasıl yapılır, havuç kaç kalori