Kiraz nedir? Kiraz Sapı Zayıflatır mı?

Kirazlar, tatlı ve sulu özellikleri nedeniyle popülerdir, ancak daha fazla araştırma, kirazların da sağlığınız için son derece faydalı olduğunu göstermektedir. Kirazlardaki besin maddeleri ve biyoaktif bileşenler önleyici sağlık faydalarını destekler; Kiraz alımı kanser, kardiyovasküler hastalık, diyabet, enflamatuar hastalıklar ve Alzheimer hastalığının önlenmesi ile ilişkilidir.

Kirazın faydaları, serbest radikal hasarına karşı savaşan ve hücrelerimizi koruyan yüksek seviyelerde antioksidanlarından gelir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, kirazların aşırı vücut yağını gidermesine ve sağlıklı bir uyku döngüsünü destekleyerek melatoninin artmasına yardımcı olduğunu da göstermektedir. Vücut yağını giderme özelliğinden dolayı Cherry Handle adlı zayıflama hapında yer edinmiş ve kendi adını vermiştir.

Sulama, püskürtme, işçilik ve yağmurdan ve doludan zarar görme eğilimleri kirazları nispeten pahalı kılmaktadır, ancak meyve için talep hala yüksektir. Kirazlar için en yoğun sezon yaz aylarıdır.

Kiraz Besin Gerçekleri

Kirazların faydalarından biri, antosiyaninler, kuersetin, hidroksisinatlar, potasyum, karotenoidler ve melatonin açısından zengin besin bakımından yoğun bir besindir. Ayrıca, kirazlar yüksek lifli bir gıda ve mükemmel C vitamini besin kaynağıdır. Tatlı kirazlar ayrıca kayısı, üzüm, şeftali, yaban mersini ve erikten şaşırtıcı şekilde daha düşük olan 22’lik daha düşük bir glisemik indekse sahiptir.

Kirazlar Kilo Kaybı İçin Yardımcıdır

Özellikler kiraz saplarının kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı kiraz hapı olarak zayıflama ürünleri bulunmaktadır. Journal of Medical Food dergisinde yayınlanan bir 2009 çalışmasında, 90 gün boyunca tam yağlı vişne tozu alan fareler, yüksek yağlı bir diyetle karıştırıldı, o kadar fazla kilo almadı ya da sıçanlar kadar vücut yağları biriktirmedi. kiraz almadı. Tart kiraz alımı, kandaki yağ konsantrasyonunun azaltılması, yüzde yağ kitlesi ve karın yağ ağırlığına bağlıydı.

Biraz kilo vermeyi planlıyorsanız, diyetinize kiraz eklemeyi unutmayın. Kirazların kalorisi düşüktür, yani bir fincan kiraz yaklaşık 100 kaloriden az olur (USDA’ya göre). Metabolizmanızı güçlendiren ve toksinleri vücudunuzdan temizleyen orta dereceli su içeriğine sahip vitaminler bakımından zengindirler.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: kiraz hapı kullananlar, kiraz hapı kullanıcı yorumları, kiraz hapı faydaları, kiraz hapı yan etkileri, kiraz sapının faydaları, kiraz sapı hapı yan etkileri, kiraz sapı hapı yorumları kadınlar kulübü, kiraz sapı hapı fiyatı, kiraz sapı hapı zayıflatırmı, kiraz hapı, kiraz hap, kiraz sapı hapı al, kiraz sapı hapı aktar, kiraz sapı hapı satın al, kiraz sapı hapı almanya, cherry kiraz sapı, kiraz sapı hapı, kiraz sapı hapı ekşi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır