Saçınızı Geçici Olarak Renklendirmenin 3 Yolu

Saç renginizle biraz eğlenmenin zamanı geldi. Yeni bir gölge denemeyi düşünüyorsanız, ancak yoğun bir bağlılık için hazır olup olmadığından emin değilseniz, geçici saç renklendirme yöntemlerini deneyin.

Geçici olarak saçlarınızı renklendirmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre. Uzun süreli bir saç değişikliğinden korkuyor ya da rengin önce saçınızda nasıl durduğunu merak ediyorsanız geçici yöntemler ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. İşte saç renklendirici olarak kullanabileceğiniz 5 yöntem!

Saç Tebeşiri

Nedir: Son zamanlarda devasa bir güzellik eğilimi olan saç tebeşiri, çok fazla renk vermeden her türlü rengi kolayca ekleyebilmenizi sağlar. Rengi hazır hale getirmek için saçlarınızı ıslatın, bölümler halinde ayırın ve daha sonra tebeşirleri saçlarınızdan geçirin.

Ne kadar kalır: 2 -4 şampuanlar, ama burada bir yakalama: Eğer ultra hafif saçlarınız varsa, bu kalıcı olma süresi azalır.

Yarı Kalıcı Saç Boyası

Nedir: Bu, saçın renklendirilmesi söz konusu olduğunda bir sonraki adımdır. “Yarı-kalıcı saç boyası amonyak içeriğine sahip değildir, bu nedenle saç kütikülünün dış tarafında oturur ve boya gibi davranır” diye açıklıyor. 4 hafta kadar kalıcılığı vardır

Renkli saç spreyi

Nedir: Bu tam olarak ne gibi geliyor – eklenen renk ile saç spreyi! Bu genellikle geçici bir teknik olmakla birlikte, saç tebeşirin de olduğu gibi, saçınızın ne kadar açık olduğunu aklınızdan çıkarmayın çünkü kalıcı bir boya ile sonuçlanabilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Lebron RENKLENDİRİCİ SAÇ ŞAMPUANI bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: saç renklendirici şampuan, saç renklendirici sprey, saç renklendiriciler, saç renklendirici losyon, saç renklendirici köpük, saç renklendirici spreyler, saç renklendirici tebeşir, saç renklendirici losyonlar, saç renklendirici jel, saç renklendirici, saç boyası renklendirme, saçı boyamadan renklendirme, saç renklendirici beyazlık giderici, beyaz saç renklendirici, bitkisel saç renklendirici

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.