Sağlıklı Beslenme ve Besinler

saglikli-yasamHayatımızın en büyük endişelerinden biridir kilo almak ve fazlalıklar belki de. Tüm bayanların gönlünde yatan bir durumdur sağlıklı aynı zamanda da sıfır bedene yakın bir duruşta olmak son zamanlardaki teknoloji gelişimi bizi bu duruma da daha da yaklaştıran etmen oldu diyebiliriz çünkü teknoloji ile gelen güzellikler ve görsellikler bizi çağımıza ayak uydurmak zorunda bırakıyor ne gibi diye düşünmemize gerek bile yok son derece açık bir şekilde görülen fiziksel güzellik. Bunun için yapmamız gereken birkaç öneri ile hem forma girebilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz ve sağlıklı bir yaşam konusunda adımlar atmış olursunuz.

Yaşamımız ve beslenme alışkanlığımız tıpkı satranç oyunu gibi bir strateji sanatıdır. Kilo problemine en büyük etmen kabızlık problemini önlemeye yardımcı probiyotikli yoğurt ve içecekler tüketilmeli, kaliteli bir protein kaynağı olan balık ile içerdiği omega 3 sayesinde kilo vermenin en büyük yardımcılarından biridir. Ananas içerdiği lifler sayesinde sizleri kabızlıktan korur ve içerisindeki pigment sayesinde yağ yakımına destek olur. Ara öğün olarak kullanılan ve aynı zamanda kahvaltıda da tercih edilen yulaf kilonuzu korumada destek sağlar ve belki de en güzel önerilerden birisi olan tatlı krizini önlemek için düzenli tüketilmesi gereken tahıl ekmeğidir.

Bu besinleri düzenli bir şekilde alır ve aynı zamanda bunu egzersizle desteklersek istediğimiz forma çok yakın bir zamanda ulaşırız eğer formumuzdaysak da formumuzu korumuş oluruz. Unutmayın önemli olan sağlıklı yaşam biçimidir.