Sonbaharda Sıfır Beden Olmak

Standart kilo fazlalıklarının çok üstüne çıkıp şişmanlamak sağlığımız açısından ne kadar zararlı ise sıfır beden olmak da aynı şekilde sağlık sorunlarına sebebiyet vermiş olacaktır. Özellikle genç kızların sıfır beden mankenler gibi çok düşük kilo ağırlığına ulaşmak istemesi ve bu şekilde daha güzel görünüme sahip olacaklarını düşünmeleridir. Pembe hayaller gösteren mankenler sayesinde son zamanlarda genç kızların onlara benzeyebilmek için gerekenden çok daha fazla zayıflamak için uyguladıkları diyet programları bir süre sonra psikolojik sorun haline gelerek hep daha fazla kaygı isteği ile hastalık boyutlarına ulaşabiliyor. Mankenler gibi sıfır beden nasıl olabilirim şeklinde arayışlara giren gençlerin bu konu hakkında bilinçlendirilmeleri son derece büyük önem taşımaktadır.

fft64_mf1546673
Sıfır beden olmak için verilen uğraşlarda vücudumuzda bulunması gereken kas ve yağ kütlesinin kaybolmasına neden olacağı unutulmamalıdır. Besin tüketmemek özellikle karbonhidrat besinlerinin tamamen çıkarmak ve bunu uzun bir süre haline getirmek yaşamsal sorunlar ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Sıfır beden tam olarak ne demek derseniz eğer vücut ölçüleri 30 – 32 beden seviyesine indirilmeye çalışılması olarak biliniyor. Kemik erimesi hastalığına davetiye çıkaran bu durum kemik yapısının son derece zayıflamasına neden olmaktadır. Vücudun son derece fazla bir şekilde kilo kaybetmesi ile birlikte bayanlarda üreme işlevi zarar görebilmektedir.

kilo-verme
Yirmili yaşlarda menopoz riski son derece yüksek olmaktadır. Israrla zayıflamaya devam etmek isteyen kişiler bir süre sonra her aynaya baktıklarında kendilerini iri ve kilolu olarak görmeye ve daha çok zayıflamaya çalışmaları gerektiğine inanmaktadırlar. Bu şekilde beslenme düzeni ciddi düzeyde arttığı görülmektedir. Çok az besin tüketmeye rağmen kusmak ve böylelikle zayıflama sürecini hızlandırmaya çalışmakta son derece büyük sorunlar oluşturmaktadır. Sıfır beden olmak için kilo vermeye çalışan özellikle gelişim çağındaki kişiler dikkatle takip edilmeli ve sorunun ciddiyetinin ne kadar büyük olabileceği yönünde bilinçlenmeleri sağlanmalıdır.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

sıfır beden, beden, zayıflama, sıfır beden olmak riskli midir, zorla zayıflamaya çalışmanın sağlığımız açısından zararları, beslenme düzeni