Spica Cafe Caddebostan

Spica Cafe

Caddebostan Kültür Merkezi’ne gel, seni oradan alırız şeklinde gelen nazik yemek davetine soğuk ve yağışlı İstanbul havasına eşlik eden gribimle beraber katıldık.

Vardığım mekan Spica Cafe…

Arkadaşlarımdan biri cafe de paris soslu bonfile isterken, çok bilmiş ses tonumla müdahale ettim, “Cafe de paris iyi yapılmamışsa hiç yememek lazım” şeklinde.

Ancak garsonumuz İbrahim Bey’inde buyurduğu gibi gayet lezzetli bir yemek geldi.

Biraz  Spica Cafe’den bahsedeyim.

Mekan sessiz, uygun sıcaklıkta ve müziklerde güzel. Ancak anlamsız bir şekilde, iş sonrası barları gibi,  ekranlarda Eurosport sessiz bir şekilde açık. Etler ve şaraplar idare eder seviyede. Servis düzgün.

Brownisi soğuk gelsede lezzetli sayılır. Cheesecake konusunda mekanın hiç bir fikri yok. Neli isterseniz default bir malzemenin üzerine onun birazcık sosundan ekliyorlar. Yani tek bir cheesecake var, üzerine çikolata, frambuaz sosu ekleniyor.

Fiyatlar Bağdat Caddesi’ne göre normal sayılabilir. Dekorasyon ve servisi sayesinde denemekten bir şey olmaz diyeceğim mekanlardan. Giderseniz kırmızı etlerini denemenizi öneririm. Son olarak salatalarına koydukları sosta gayet güzeldi. Tavsiye ederim.

span style=”color: #000000;”>br />