Sütlü Kahve Kilo Aldırır Mı? Sütlü Kahve Tarifi?

SÜTLÜ KAHVE KİLO ALDIRIR MI?

Günlük hayatımızda sık sık tükettiğimiz içeceklerden biri olan kahve, yüksek kafein sayesinde uyku açma özelliğine sahiptir. Günlük hayatta çok sık çalışan ve sürekli ayakta durmak zorunda olanlar için yardıma yetişen kahve fazla kullanımı sinir ve strese sebep olmaktadır.

İçimi yumuşatmak için ise içine bazen süt katarak daha yumuşak içimler elde edilebilir. Süt sayesinde de sinir ve stresi de azaltmış olur. Ayrıca normal kahvenin tadını da biraz olsun indirip içimi daha kolay hale getirir.

Peki bu yumuşak içim olan sütlü kahve kilo aldırır mı ?

Diyette ve ara öğün niyetine de kullanılan sütlü kahve kilo aldırmaz. Tam aksine tok tutarak sizi tok tutar. Kadınlar için avantajı ise adet zamanları aniden gelen tatlı krizlerini yatıştırarak bastırır.

Sütün de içinde bulunan kahve aynı zamanda kafein etkisini azaltarak metabolizmanın daha etkin ve hızlı çalışmasını sağlar.

Ancak bu dozajı da fazla aşmamak gerek. Günde 2 fincan sütlü fincan dışında ilave içilmemelidir. Ek olarak sütlü kahvenin içinde tatlandırıcı kullanmamalısınız. Tatlandırıcı ve fazla şeker kullanımı kilo alımına sebep olabilir.

En güzel sütlü kahve tarifi;

  • 1 su bardağı su
  • 2 tatlı kaşığı kuru kahve
  • 1 su bardağı süt

Hazırlanışı ise basittir. Bir cezveye 1 su bardağı süt ve suyu döküyoruz. Daha sonra 2 kaşık kuru kahveyi de döküyoruz. Birbirleriyle karışıncaya kadar karıştırıyoruz. Orta ateşte kaynamasını bekliyoruz. Kaynadıktan sonra içilmeye hazırdır.

Afiyet olsun…