Uzun Saç Bakımında Bunlara Dikkat Edin!

thomastaw-1Hepimiz uzun saçlara sahip olmayı severiz, ancak uzadıkça uzayan saçlara bakım yapmakta bir hayli zorlanırız. Saçlar uzadıkça bakımları da şekil almaları da zorlaşır. Hem uzun hem de sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Saç bakımında dikkat etmediğiniz küçük ayrıntılar sonrasında sağlıksız görünümler, uzadıkça kırılan ve hacmini kaybetmiş saçlara sahip olmanıza neden olabilir. Thomas Taw saç uzatıcı ve buna benzer ürünler kullanmadan kendi çabalarınızla bakım yapmaya çalışıyorsanız işiniz biraz daha zorlaşacaktır diyebiliriz.

Uzun saçlara sahipseniz dikkat etmeniz gereken ilk nokta tarama şekli olmalıdır. Saçlarınızı kuru bir şekilde taradığınızda kabarmasına neden olacağınız gibi, kırılmasına da neden olabilirsiniz. Uzun, ama bakımsız, kırıklarla dolu saçlara sahip olmak istemiyorsanız mutlaka saç yapınıza uygun bir tarak kullanmalı ve saçlarınızı nemlendirerek taramalısınız. Bunun dışında bir diğer önemli nokta toplayarak uyumanız olabilir. Uzun saçlara sahip olmak gece uyurken zorlanmak anlamına da geliyor. Saçlarınızı uyurken gergin bir şekilde toplarsanız dökülmesine neden olabilirsiniz. Bu gerginlik saçlarınızı yıpratır ve dökülmesine neden olur. Hafif bir şekilde topladığınızda daha doğru bir adım atabilir, bununla birlikte saçlarınızın kısa sürede uzaması için Thomas Taw saç bakım seti gibi desteklerden yararlanabilirsiniz.

Saçlarının kısa sürede uzamasını isteyen birçok kişi gibi siz de saç uzatan şampuan kullanmak istiyorsanız hayal kırıklığı yaşamamak için rastgele bir seçim yapmamaya özen göstermelisiniz. Bilinçsizce yapacağınız seçimler saçlarınızın yıpranmasına neden olabilir. Thomas Taw saç uzatan şampuan kullanmak için ise Fransa, İsveç, Avusturya gibi ülkeler üzerinden de sipariş verebilirsiniz.