Yanak Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dolgun yanaklar  her bayanın isteği olan orantılı ve alımlı bir yüzün göstergesidir. Yanakların dolgun oluşu kişinin daha genç görünmesini sağlamaktadır. Yanakların dolgun görülmesi demek şişman yüze sahip olmak anlamına gelmemektedir. Dolgun yanaklar kişinin daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olduğunuzu göstermektedir.

Dolgun yanaklar için bir çok ünlü isim botoksu tercih etmektedir. Botoksta elbetteki bir yöntemdir. Fakat yöntemler kullanarakta dolgun yanaklara sahip olunabilir. Yüzünüz için hazırlayacağınız özel kürler ve yüz kaslarınızı destekleyici sporlar ile daha dolgun yanaklara sahip olabilirsiniz.

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası yüz kaslarınızın çalışması adına yapılan hareketler kümesinden oluşmaktadır. Kasların yapıları bilinerek onları çalıştırmaya ve geliştirmeye yönelik hazırlanan bu spor kümesin ile yüz kaslarınız daha belirgin hale gelmektedir. Çalışan kaslarınız sayesinde cildiniz daha gergin ve taze görünmektedir.

Bal İle Yanak Dolgunlaştırma

Bal birçok yönden cildiniz için son derece faydalıdır. Bal cildinizi nemlendirerek daha sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlar. Ayrıca, serbest radikal hasarına karşı cildi koruyan antioksidanlar içerir.1 çay kaşığı bal ve papaya macunu  ile bir hamur hazırlayın. Yanaklarınıza bu macunu sürün ve ılık suyla durulamadan önce 10 dakika bekletin. Bu yöntemi sabahları uygulamaya özen gösterin.

Aleo Vera İle Yanak Dolgunlaştırma

Aloe vera cildi sıkılaştırır, sizi yanaktaki sarkmalardan kurtarır.Aynı zamanda cildinize esneklik kazandırarak daha genç görünümlü bir cilde sahip olmanız için gerekli olan kolajen üretimini hızlandırır.10 dakika boyunca dairesel hareketlerle aloe vera jeli kullanarak yanaklarınıza masaj yapın. Ardından 10 dakika boyunca yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu yöntemi günde iki defa tekrar edin.

Daha dolgun yanaklara sahip olabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalara dikkat ettiğiniz sürece sağlıklı ve dolgun yanaklara sahip olmanız daha kolay olacaktır.

  • Cildinizin nefes alması gerekmektedir. Bu nedenle sık makyaj yapmaktan kaçının. Ayrıca her gece makyajınızı temizlemeden uyumayın.
  • Kötü alışkanlıklar cildinizin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. Sizin daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Bu nedenle kötü alışkanlıklardan uzak durun.
  • Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için gün boyunca bol su tüketin.

  • Ciltteki sarmaları önlemek için yanaklarınızı nemli tutmaya özen gösterin. Her duştan çıktığınız da ay da yüzünüzü yıkadıktan sonra yanaklarınıza nemlendirici bir krem sürün. Eğer cildiniz yağlı ise su bazlı nemlendiriciler kullanabilirsiniz.
  • Daha dengeli beslenin ve sebze ağırlıklı beslenin.